Notebooki od LG

Koncern LG rozszerzył swoją ofertę o komputery przenośne - nowe urządzenia mają zostać zaprezentowane na targach CeBIT w Hannoverze. Wszystkie notebooki LG zbudowano w oparciu o platformę Centrino Intela.

Przedstawiciele firmy już chwalą się, że jeden z nowych notebooków otrzyma na CeBIT prestiżową nagrodę IF Design - chodzi tu o model LM50, wyposażony w 15-calowy wyświetlacz i baterię zapewniająca do 6 godzin pracy.

W notebookach LG zastosowano także zaawansowany system zarządzania energią - Power Management System - współpracujący z podobnym mechanizmem, wbudowanym do systemów z rodziny Windows. Umożliwia on m.in. wyświetlanie szczegółowych informacji o stanie baterii i łatwe zarządzanie funkcjami oszczędzania energii.

Zobacz również:

  • Wydłużenie żywotności akumulatora w komputerach przenośnych

Dzięki zastosowaniu technologii Centrino, wszystkie komputery przenośne LG mogą pracować w bezprzewodowych sieciach Wi-Fi - urządzenia mają specjalną niebieską diodę, która informuje o statusie połączenia sieciowego. Cen urządzeń na razie nie podano.

Notebooki LG pojawią się w dystrybucji w Polsce w okolicach maja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200