Notebooki Safari 3180

Firma NCR wprowadza na rynek nowy model notebooka Safari 3180., będący w istocie komputerem UltraLite Versa firmy NEC Technologies Inc.

Firma NCR wprowadza na rynek nowy model notebooka Safari 3180., będący w istocie komputerem UltraLite Versa firmy NEC Technologies Inc.

Safari 3180 oferowane jest w wersjach z ekranami monochromatycznym i kolorowym typu aktywna matryca. W notebooku zastosowano procesor i486SL, 33 MHz, zainstalowano dysk twardy 180 MB lub 250 MB oraz dwa gniazda PCMCIA typu II, do których można również podłączyć jedno urządzenie PCMCIA typ III. Standardową pamięć 4 MB użytkownik może rozszerzyć do 8 lub 12 MB za pomocą dodatkowych kart. Komputer zasilany jest z baterii niklowo-wodorkowych. Producent zapewnia, że w wersji z ekranem kolorowym baterie wystarczają na 2-5 godz. pracy, natomiast przy ekranie monochromatycznym na 4-6 godz. Jako dodatkowe wyposażenie producent oferuje stanowisko do pracy stacjonarnej (dok), dwa modemy w standardzie PCMCIA i cztery adaptery sieci Ethernet.

Safari 3180 sprzedawany jest wraz z DOS, Windows, oraz programami BitFax 2.0 firmy Bit Software i AT&T Mail Access Plus 2.4.

Cena najtańszej wersji notebooka z ekranem monochromatycznym, 4 MB RAM i twardym dyskiem 180 MB - ok. 3800 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200