Notebook ładowany energią słoneczną

Dla dwóch ekspedycji naukowych korzystających z komputerów typu notebook, skonstruowano dołączane zewnętrznie urządzenie ładujące korzystające z energii słonecznej.

Dla dwóch ekspedycji naukowych korzystających z komputerów typu notebook, skonstruowano dołączane zewnętrznie urządzenie ładujące korzystające z energii słonecznej. Pierwszą wyprawą była amerykańska, 30 dniowa wspinaczka na górę Cho Oyu - szósty pod względem wysokości szczyt na świecie, zdobyty po raz pierwszy właśnie przez Amerykanów. Druga wyprawa naukowa korzystająca z notebooka, to czteromiesięczna wyprawa przez pustynię Gobi zorganizowana przez CERS (China Exploration & Research Society), przedsięwzięta z okazji przygotowywanych przez NASA badań tej pustyni z wahadłowca Shuttle w 1993 r. Panel doładowujący baterie notebooka waży 0.8 kg i posiada rozmiary 45 x 27 cm. Konstrukcje wykonała firma AST Research, Inc. dla specjalnie przystosowanych komputerów Premium Exec 386SX/20.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200