Notebook HP z Linuksem

Koncern zaprezentował swojego pierwszego notebooka, w którym standardowo preinstalowany jest Linux. Urządzenie dostępne będzie na razie jedynie w Tajlandii, informacja ta jest jednak istotna, ponieważ HP jest pierwszym dużym producentem komputerów przenośnych, w którego ofercie znalazł się linuksowy notebook.

Zaletą nowego notebooka ma być również jego cena - ustalono ją na ok. 460 USD. Urządzenie wyposażone jest w procesor Celeron 800 MHz, 128 MB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 20 GB (w standardowym wyposażeniu nie znajdziemy żadnego napędu - ani dyskietek ani optycznego).

Przedstawiciele koncernu mówią, że wprowadzenie na azjatycki rynek taniego, linuksowego notebooka ma na celu popularyzowanie posiadania komputerów. Inicjatorem akcji są władze Tajlandii, które zamierzają refundować część kosztów poniesionych przez obywateli na zakup komputerów (którzy do wyboru mają właśnie notebooka HP lub komputer stacjonarny, produkowany przez jedną z lokalnych firm).

Zobacz również:

  • Dominacja Nvidii na rynku desktopowych GPU wzrasta do 88%. Intela praktycznie tu nie ma
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200