Norton stróż

Symantec wprowadzi kolejną wersję pakietu antywirusowego, umożliwiającą kompleksową ochronę sieci korporacyjnych.

Symantec wprowadzi kolejną wersję pakietu antywirusowego, umożliwiającą kompleksową ochronę sieci korporacyjnych.

Do końca miesiąca zostanie udostępniona nowa wersja pakietu Norton AntiVirus Corporate Edition 7.0. Zmiany dotyczą przede wszystkim scentralizowanego zarządzania oprogramowaniem antywirusowym Symanteca, instalowanym na stacjach roboczych i serwerach. Pakiet zawiera najnowsze wersje aplikacji antywirusowych, w tym Norton AntiVirus 2000, który może chronić nie tylko komputery z systemami Windows 9x i NT 4.0, ale również z Windows 2000, oraz Norton AntiVirus for Microsoft Exchange 2.0.

Wirus się nie przeciśnie

Podobnie jak w poprzedniej wersji Norton AntiVirus Corporate Edition, podstawowym interfejsem administracyjnym jest Symantec System Center, pracujący na bazie konsoli MMC zawartej w systemie Windows NT 4.0. Dzięki niej administrator może dystrybuować uaktualnienia do wszystkich pakietów antywirusowych Symanteca działających w firmie: do stacji roboczych, serwerów plików, serwerów poczty elektronicznej i firewall. Do centralnej konsoli przekazywane są także informacje o wirusach pojawiających się w sieci.

Symantec System Center współpracujący z Norton AntiVirus 2000 może automatycznie wykryć, czy oprogramowanie antywirusowe jest uruchamiane na stacji roboczej stale podłączonej do sieci, czy też na komputerze przenośnym, wykorzystującym głównie połączenie modemowe. W tym drugim przypadku wszelkie aktualizacje bazy wirusów, które powinny zostać zainstalowane na komputerze, są kompresowane i dzielone na małe pliki (po kilkanaście KB), a następnie przesyłane w tle podczas realizowanych połączeń modemowych (nawet w kilku sesjach). Za ich połączenie odpowiada moduł Symantec Mobile Updater.

Ochrona klastrów

Nowością jest współpraca pakietu antywirusowego z klastrami pracującymi pod kontrolą Windows NT Server Enterprise Edition 4.0. Poprawiono też obsługę serwerów NetWare, które dotychczas były przez Symanteca traktowane po "macoszemu".

Najnowsza wersja konsoli Symantec System Center umożliwia zarządzanie nie tylko oprogramowaniem instalowanym na stacjach roboczych i serwerach plików, lecz także pakietami antywirusowymi dla serwerów poczty elektronicznej i firewall, udostępniającymi interfejs zarządzania jedynie przez przeglądarkę internetową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200