Nokia z Windows Phone 7 w przyszłym roku?

Jeden z dobrze poinformowanych rosyjskich blogerów donosi, że Nokia rozpoczęła negocjacje z firmą Microsoft. Mają one doprowadzić do tego, by w sklepach pojawiły się smartfony fińskiego producenta działające pod kontrolą Windows Phone 7.

Branżowymi tajemnicami podzielił się niejaki Eldar Murtazin. Twierdzi on, że mniej więcej miesiąc temu nowi liderzy Nokii (pod przewodnictwem Stephena Elopa) zainicjowali rozmowy biznesowe z Microsoftem. Mają one wzmocnić pozycję biznesową obu firm, których systemy operacyjne tracą udział w rynku na rzecz coraz mocniejszego Androida.

Jeśli tajemnicze negocjace między Nokią i Microsoftem zakończą się sukcesem, to obie firmy wymienią się swoim doświadczeniem w zakresie nowych technologii. Na tym nie zakończy się jednak ich współpraca. Nokia prawdopodobnie opracuje całą gamę smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 7 i ozdobionych logo fińskiego producenta.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Telefony te mają być sprzedawane poprzez kanały dystrybucyjne Nokii i mają posiadać "wszystkie charakterystyczne cechy" urządzeń tego producenta. Miałyby one trafić na rynek europejski w drugim kwartale przyszłego roku. Trochę wcześniej w ręce użytkownikow powinny natomiast wpaść smartfony Nokii działające pod kontrolą MeeGo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200