Nokia z Operą

Firma Nokia rozpoczęła sprzedaż telefonu Nokia 6600. To jeden z bardziej rozbudowanych modeli w ofercie fińskiego koncernu - wyposażony jest m.in. w przeglądarkę internetową firmy Opera Software, słownik, przeglądarkę dokumentów tekstowych oraz obsługę drukarki (z którą komunikuje się za pośrednictwem protokołu Bluetooth).

Nokia 6600

Nokia 6600

Telefon jest trójzakresowy - dla wygody osób, które wiele podróżują, wyposażono go w program WorldMate, umożliwiający łatwe sprawdzanie czasu w różnych strefach czasowych. Podróżującym biznesmenom (przedstawiciele Nokii mówią, że to głównie dla nich przeznaczony jest model 6600) z pewnością przyda się również aplikacja do przeliczania walut, a także słownik.

Nokia 6600 wyposażona została również w interaktywną mapę - aplikacja może współpracować z modułem - dzięki temu na wyświetlanym planie zaznaczona będzie pozycja użytkownika telefonu (moduł trzeba jednak kupić oddzielnie).

Zobacz również:

Urządzenie jest też oczywiście, zgodnie z powszechnie obowiązującym w telefonii komórkowej trendem, wyposażone we wbudowany fotograficzny (umieszczony z tyłu aparatu) oraz kolorowy wyświetlacz. Nokia 6600 obsługuje wiadomości MMS, pakietową transmisję danych (GPRS), oraz aplikacje Java MIDP 2.0. Telefon waży 125 g. Jego ceny na razie nie podano.

Więcej informacji:

http://www.nokia.com