Nokia wprowadza do oferty pierwszy, łatwo naprawiany telefon

Nokia G22 to tani, odporny na uszkodzenia i bardzo łatwo naprawiany smartfon.

Firma HMD Global będąca we władaniu prawami autorskimi do nazwy Nokia wprowadziła na rynek nowy smartfon - Nokia G22, który pozytywnie wyróżnia się swoją konstrukcją. Urządzenie zaprojektowano w nurcie second-life. Smartfon posiada konstrukcję pozwalającą na szybką, łatwą i tani wymianę najważniejszych podzespołów bez konieczności oddawania urządzenia do serwisu.

Nokia G22
Źródło: nokia.com

Nokia G22

Źródło: nokia.com

Smartfon Nokia G22 to pierwsze urządzenie, które zaprojektowano we współpracy z iFixit - popularnym producentem tworzącym narzędzia i poradniki do naprawy urządzeń elektronicznych.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Gemini otrzyma aktualizację specjalne dla składanych smartfonów

Nokia G22 to z pozoru kolejny budżetowy smartfon, który nie wyróżnia się niczym specjalnym. Wyposażono go w procesor Unisoc T606, ekran IPS LCD o rozdzielczości HD+ i przekątnej 6,52-cala, 4 GB RAMu, 64/128 GB wbudowanej pamięci masowej, 50 MP aparat, akumulator o pojemności 5050 mAh, USB C i system operacyjny Android 12 z 2-letnią gwarancją aktualizacji.

Mocną stroną telefonu jest konstrukcja, która została zaprojektowana tak, aby można było łatwo wymienić najczęściej uszkadzane elementy. Mowa o wyświetlaczu, akumulatorze czy porcie do ładowania.

Na spotkaniu prezentującym urządzenie pokazano proces wymiany akumulatora, który zajął zaledwie 5 minut. Producent informuje, że czas wymiany ekranu nie powinien przekroczyć 20 minut.

Smartfon pojawi się w sprzedaży w naszym kraju z początkiem kwietnia tego roku w sugerowanej cenie detalicznej 899 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200