Nokia w nowej spółce programistycznej

Fiński koncern wraz z Accenture, Sampo i spółką 3i, powołał do życia firmę Meridea Financial Software, która będzie tworzyć aplikacje do obsługi elektronicznych transakcji.

Accenture, Nokia, Sampo wraz z 3i, założyły spółkę o nazwie Meridea Financial Software. Firma będzie zajmowała się tworzeniem oprogramowania finansowo-bankowego. Aplikacje mają wspomóc instytucje finansowe w oferowaniu swoich usług w trybie on-line, przy użyciu łączności komórkowej oraz z wykorzystaniem VR (Interactive Voice Response - interaktywnej odpowiedzi głosowej) i telewizji cyfrowej. Główny nacisk przy tworzeniu aplikacji zostanie położony na bezprzewodową i elektroniczną funkcjonalność transakcji bankowych.

Dyrektorem naczelnym Meridea został Esa Tihilä, były dyrektor ICL ds. globalnej działalności e-biznes. Do końca roku 2002 Meridea będzie zatrudniać w Finlandii ponad sto osób. Produkty i rozwiązania spółki trafią na rynek światowy już od początku prowadzenia przez nią działalności.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Najlepsze przenośne aplikacje na Windowsa dla administratorów IT
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200