Nokia przygotowuje serwisy multimedialne

Nokia i eurosport.com mają współpracować nad opracowywaniem materiałów znanego serwisu sportowego przeznaczonych do przesyłania w postaci MMS ($Multimedia Messaging Services$).

Nokia i eurosport.com maja współpracować nad opracowywaniem materiałów znanego serwisu sportowego przeznaczonych do przesyłania w postaci MMS (Multimedia Messaging Services).

Abonenci usługi Eurosport MMS mają w przyszłości odbierać informacje o najważniejszych wydarzeniach sportowych w postaci kolorowych obrazów i klipów dźwiękowych przesyłanych bezpośrednio do ich telefonów. Szybki przekaz plików MMS ma umożliwić otrzymywanie w czasie rzeczywistym w pełni ilustrowanych wiadomości sportowych.

Zobacz również:

  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

Twórcy serwisu obiecują specjalnie opracowane materiały dla konkretnych grup odbiorców. Możliwe ma być np. obejrzenie zwycięskiego gola w najważniejszym meczu dnia, zobaczenie podium zwycięzców Formuły 1 czy wysłuchanie wywiadów z najlepszymi tenisistami.

Kolejny planowany serwis MMS ma powstać w wyniku współpracy Nokii i z firmą Lycos Europe. Lycos Europe uruchomiła niedawno kanał Mobile Channel - portal dla użytkowników telefonii komórkowej. Portal ma w przyszłości ułatwiać klientom dostęp do komunikacji MMS np. przez możliwość tworzenia wiadomości MMS z materiałów udostępnianych przez Lycos.

Dodatkowe informacje www.nokia.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200