Nokia przedłuża współpracę z T-Mobile Polska

Nokia ogłosiła w tym tygodniu o poszerzeniu swojej dotychczasowej współpracy z T-Mobile Polska (dotyczącej modernizacji istniejącej infrastruktury sieci radiowej operatora oraz wdrożenia usług 5G) o następne 10 lat. Posunięcie to będzie wspierać strategię T-Mobile Polska i Nokia zwiększy swój udział w sieci należącej do T-Mobile do 50 procent.

Grafika: rawpixel/freerangestock

Nokia dostarczy T-Mobile Polska najnowsze urządzenia AirScale, w tym Single RAN, stacje bazowe AirScale oraz anteny 5G Massive MIMO do obsługi zasięgu wewnątrz i na zewnątrz budynków. T-Mobile Polska planuje wykorzystać dynamiczne współdzielenie widma 4G i 5G na niższych pasmach, a następnie pasmo 3,5 GHz do gęstego pokrycia miejskiego 5G. Pozwoli to na zbudowanie zasięgu i pojemności 5G przy jednoczesnym zapewnieniu działania 4G LTE.

Nokia będzie również świadczyć dla operatora inne usługi, w tym wdrażanie technologii cyfrowych, wsparcie techniczne w zakresie eksploatacji i konserwacji oraz serwisu. Nokia od dawna współpracuje z T-Mobile Polska, dostarczając wszystkie technologie radiowe, a w szczególności z powodzeniem rozbudowując sieci 2G, 3G, 4G i 5G DSS. Nokia posiada obecnie w Polsce globalne zaplecze R&D z tysiącami inżynierów we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy i Warszawie.

Zobacz również:

  • Steve Jobs uhonorowany wysokim odznaczeniem
  • Nokia opuszcza Rosję - decyzja nie wpłynie na wyniki finansowe
  • Cyberbezpieczeństwo dla firmy przyszłości

Komentując to doniesienie Petri Pehkonen, CTIO w T-Mobile Polska, stwierdził: "5G wspiera naszą strategię dostarczania najlepszych w swojej klasie usług dla naszych klientów, w tym dla firm. Dzięki tej współpracy będziemy mogli dostarczać najlepsze rozwiązania i produkty wszystkim naszym klientom. Wybraliśmy Nokię jako naszego długoterminowego partnera, który wesprze nas w modernizacji naszej infrastruktury sieciowej i wprowadzeniu nowych usług 5G ze względu na jej wszechstronną ofertę rozwiązań. Cieszymy się na dalszą współpracę".

Tommi Uitto, prezes działu Mobile Networks w firmie Noki, mówi: "Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez T-Mobile do modernizacji istniejącej infrastruktury sieciowej operatora w całej Polsce, co zapewni klientom najlepsze w swojej klasie doświadczenia 5G. Współpracujemy z T-Mobile już od dłuższego czasu i jesteśmy dumni, że zaufali oni naszej wiodącej technologii i bogatemu portfolio produktów. Cieszę się, że ten projekt nabiera kształtu dzięki ścisłej współpracy między naszymi zespołami".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200