Nokia patentuje magnetyczne tatuaże

Ludzkie ciało już niedługo może stać się rozszerzeniem dla interfejsu obsługi urządzeń przenośnych. Tak przynajmniej zakładają plany koncernu Nokia. Fiński koncern opatentował materiał magnetyczny, który - w formie tatuażu - będzie stanowił rozszerzenie typowych funkcji telefonu komórkowego.

Koncern Nokia uzyskał patent na materiał magnetyczny, który w połączeniu z odpowiednimi rozwiązaniami wbudowanymi w urządzenia przenośne, mógłby stanowić ciekawe rozszerzenie ich dotychczasowych możliwości. Specjalny materiał mógłby być naniesiony na skórę przyjmując m.in. formę indywidualnego tatuażu. Ferromagnetyczne tatuaże Nokii mogłyby m.in. informować wibracjami o połączeniach przychodzących, wiadomościach tekstowych oraz innych komunikatach.

Przedstawiciele fińskiego producenta zapowiadają m.in. szerokie możliwości konfiguracji modułu odpowiedzialnego za obsługę magnetycznego tatuażu. Możliwe ma być wyłączenie wibracji w określonych warunkach.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Nokia i Apple podpisały umowę regulującą kwestię licencji
  • Nokia wybrała platformę Red Hat

Patent fińskiego koncernu jest jednym z przykładów nietypowych rozwiązań, które mogą istotnie rozszerzyć możliwości znanych nam dzisiaj urządzeń mobilnych. Przedstawiciele firmy Nokia oficjalnie nie ujawniają szczegółowych planów wykorzystania opatentowanej technologii w praktyce. Nie wiadomo więc, kiedy telefony fińskiego koncernu mogłyby zyskać potrzebne układy odpowiedzialne za komunikację z wibrującymi tatuażami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200