Nokia opuszcza Rosję - decyzja nie wpłynie na wyniki finansowe

Decyzję o wycofaniu się z rynku rosyjskiego przekazano w najnowszym oświadczeniu prasowym.

Fińska firma telekomunikacyjna, która lata temu znana była z produkcji swoich telefonów komórkowych i smartfonów zdecydowała się na całkowite wycofanie się z rynku rosyjskiego.

Siedziba Nokii
Źródło: nokia.com

Siedziba Nokii

Źródło: nokia.com

Gigant telekomunikacyjny z siedzibą w Espoo w Finlandii zdecydował się na całkowite wycofanie się z rynku rosyjskiego. W ciągu ostatnich tygodni Nokia wstrzymała dostawy i zaprzestała realizacji nowych projektów w Rosji. Teraz poinformowano, że firma całkowicie opuszcza rynek rosyjski wycofując się z niego w 100%. Przedsiębiorstwo jest w trakcie przenoszenia działań R&D wykonywanych w Rosji poza granice tego kraju. W międzyczasie dział HR dba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników Nokii (łącznie mowa o pana 55 tysiącach osób na całym świecie).

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Minister Cyfryzacji ostrzegł przed rosyjskimi cyberatakami na polską infrastrukturę
  • Chiny biorą odwet i uderzają w USA

Nokia w porozumieniu z rządami państw zachodnich w dalszym ciągu będzie chronić infrastrukturę telekomunikacyjną w Rosji przed krytycznymi awariami. Decyzja została podjęta ze względów humanitarnych oraz aby umożliwić swobodny przelew informacji i dostęp do sieci dla obywateli Rosji. Wsparcie odbywać się będzie z obowiązującymi sankcjami oraz w porozumieniu z Komisją Europejską.

Nokia przekazała, że decyzja o wycofaniu się z rynku rosyjskiego nie wpłynie negatywnie na wyniki finansowe firmy. Rosja stanowiła mniej, niż 2% udziałów w sprzedaży netto w 2021 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200