Nokia: kolejne zmiany już niedługo?

Możliwe, że w fińskiej firmie dojdzie do kolejnych zwolnień na wysokich stanowiskach. Spekuluje się także o zmianie systemu operacyjnego smartfonów Nokii, które od dłuższego czasu nie radzą sobie na prężnie rozwijającym się rynku.

Niemiecki Wirtschaftswoche podał, że prezes Stephen Elop planuje zwolnienia oraz zlecił poszukiwanie odpowiednich zastępców. Możliwe, że stanowiska stracą Mary T. McDowell odpowiedzialna za jednostkę telefonów komórkowych i Niklas Savender z jednostki rynkowej.

Prezes Nokii zapowiedział także spotkanie, które ma się odbyć 11 lutego. Elop stwierdził, że cała zabawa nie polega już na wojnie urządzeń, tylko na wojnie systemów operacyjnych. Zbliżające się spotkanie może więc zaowocować podaniem informacji na temat systemu operacyjnego, którego w przyszłości będą używać smartfony firmy.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA

W ubiegłym tygodniu pojawiły się wiadomości, że może być to Windows Phone 7. Nokia do tej pory używa Symbiana, którego popularność ciągle spada na rzecz Androida. Firma pracuje także nad platformą MeeGo. Finski producent ma więc spory wybór. Niedawno ukazała się aktualizacja do systemu Symbian oraz nowy sposób odblokowywania ekranu na tej platformie, który wzbudził sporo zainteresowania.

Na razie nie wiadomo, o jakich zmianach w firmie niebawem się dowiemy. Plotka nie mówi o zwolnieniu Albeto Torresa odpowiedzialnego za MeeGo ani Jo Harlowa odpowiedzialnego za Symbiana, co może wskazywać na to, że prace nad tymi platformami nie zostaną przerwane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200