Nokia i Intel razem pracują nad 3D i holografią dla urządzeń przenośnych.

Firmy otworzyły właśnie pierwsze wspólne laboratorium. Projekty będą tworzone na terenie Uniwersytetu w fińskim mieście Oulu. Laboratorium zajmie się wymyślaniem i wprowadzaniem w życie nowych rozwiązań dla nowoczesnych urządzeń przenośnych.

Wspólne laboratorium Nokii i Intela to pierwsza tego typu inicjatywa obydwu firm. W Centrum Innowacji na terenie Uniwersytetu w Oulu zatrudniono kilkudziesięciu specjalistów prowadzących prace badawczo-rozwojowe. Laboratorium wejdzie w skład sieci ośrodków badawczych Intela rozmieszczonych w całej Europie.

Pierwszym celem Centrum Innowacji ma być rozwijanie nowych technologii w dziedzinie urządzeń mobilnych. Intel i Nokia uzasadniają tą strategię gwałtownym rozwojem tego rynku i coraz większymi możliwościami smartfonów i tabletów. Wśród założeń laboratorium jest między innymi stworzenie modelu bardziej intuicyjnego interfejsu, z obsługa możliwie zbliżoną do naszych naturalnych zachowań i przyzwyczajeń.

Zobacz również:

  • Intel buduje ogromne centrum badawczo-rozwojowe
  • Nokia opuszcza Rosję - decyzja nie wpłynie na wyniki finansowe

Laboratorium pracować będzie nad współtworzoną przez obie firmy linuksową platformą MeeGo. Zarówno Intel, jak i Nokia uważają, że posiada ona bardzo duże możliwości rozwojowe np. w tworzeniu rozwiązań 3D, a w przyszłości także holograficznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200