Nokia chce ułatwić deweloperom zarabianie na aplikacjach

Nokia uruchamia nowe programy dla deweloperów tworzących aplikacje na jej telefony. Jest to m.in. Nokia Premium Developer Program - program dla twórców oprogramowania na platformie Windows Phone, w ramach którego programiści będą mieli na przykład dostęp do profesjonalnych narzędzi takich jak Budy.com API, Telerik UI Rad Controls.

Innym programem jest Nokia Ad Exchange, który umożliwia deweloperom proste i szybkie generowanie przychodów z aplikacji. "Dzięki Nokia Ad Exchange programiści uzyskują przychody z reklam wyświetlanych użytkownikom bezpłatnych aplikacji. NAX to giełda reklam mobilnych oparta na platformie Inneractive umożliwiająca dostęp do największych na świecie sieci reklamowych za pośrednictwem jednego zestawu SDK. Jest to obecnie najlepsza oferta usługowa na rynku, która zapewnia kompleksową obsługę wszystkich platform w tym iOS, Android i BB, dostęp do ponad 120 sieci reklamowych, obsługę płatności w ponad 200 krajach w tym w Polsce" - tłumaczą przedstawiciele firmy Nokia. I dodają, że w ciągu najbliższych miesięcy NAX zapewni również dostęp do uproszczonego narzędzia do zarządzania kampaniami. Dzięki niemu deweloperzy będą mogli inwestować przychody z reklam również bezpośrednio w promocję swoich aplikacji.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Nokia i Apple podpisały umowę regulującą kwestię licencji
  • Zainfekowany smartfon - przedstawiamy najpopularniejsze objawy
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200