Nokia 7610 - przenośne atelier fotograficzne

Koncern Nokia wprowadza na europejski rynek nowy telefon komórkowy z wbudowanym aparatem fotograficznym - Nokia 7610. Przedstawiciele firmy mówią, że jest to pierwszy na rynku telefon z "cyfrówką" oferujący tak wiele funkcji bezpośrednio związanych z rejestrowaniem i edycją fotografii i klipów wideo - nowa Nokia może posłużyć nie tylko do robienia zdjęć, ale także do ich edycji, katalogowania czy nawet drukowania.

Nokia 7610 - przenośne atelier fotograficzne

Nokia 7610

Wbudowany do telefonu aparat fotograficzny wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 1 megapiksela. Nokia 7610 ma 8 MB wbudowanej pamięci - pozwala to na zarejestrowanie do 10 minut materiału wideo lub kilkunastu zdjęć (możliwe jest również korzystanie z kart pamięci MMC). Telefon wyposażono w aplikacje, umożliwiające natychmiastową edycję nagrań i zdjęć, a także przesyłanie fotografii bezpośrednio do drukarki (za pośrednictwem protokołu Bluetooth). Przedstawiciele koncernu zapowiadają również, że w salonach Nokii udostępnione zostaną drukarki, dzięki którym posiadacze telefonu będą mogli szybko wykonać wydruki swoich fotografii.

Nokia 7610 wyposażona jest w klienta poczty e-mail, przeglądarkę internetową oraz odtwarzacz plików multimedialnych. Urządzenie obsługuje także wiadomości MMS. Wbudowana bateria zapewnia energię wystarczającą na trzy godziny rozmowy lub ok. 250 godzin czuwania. Cena nowej Nokii nie powinna przekraczać 500 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200