Nokia 6650 do telefonii 2G/3G

Na Światowym Kongresie 3GSM w Cannes Nokia poinformowała, że jej telefon Nokia 6650, działający w dwóch trybach pracy WCDMA/GSM, przeszedł wszystkie przewidziane przepisami testy kwalifikacyjne odnośnie współpracy w technologiach WCDMA i GSM.

Ten produkowany od października 2002 r. telefon zgodny ze specyfikacją 3GPP (WCDMA/GSM), producent już dostarczył operatorom (J-Phone/Vodafone, Orange, Sonera, T-Mobile, inni) oraz dostawcom infrastruktury (Ericsson, Nokia Networks, Nortel Networks, Siemens) w liczbie ok. 10 tys. sztuk, w celu przebadania jego współdziałania z różnymi sieciami komórkowymi oraz dalszej optymalizacji funkcji aparatu.

Aparat Nokia 6650, działający w standardzie WCDMA, pozwala przesyłać dane z laptopów z szybkością do 384 kb/s, podstawową szybkością wymaganą w sieciach komórkowych trzeciej generacji. Telefon jest wyposażony w duży kolorowy wyświetlacz, wbudowaną kamerę VGA pozwalającą robić zdjęcia i rejestrować sekwencje wideo, oraz daje możliwość wysyłania wiadomości MMS.

Przewiduje się, że po optymalizacji aparat Nokia 6650 trafi na rynek w pierwszej połowie 2003 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200