Niezły pierwszy kwartał

Większość giełdowych spółek IT w I kw. 2003 r. zanotowała znaczną poprawę wyników finansowych. Nastroje popsuł nieco Computerland ale przed spółką jest realizacja trzech projektów offsetowych.

ComArch

Spółka zamknęła I kw. br. 24% wzrostem przychodów do poziomu 25,2 mln zł. ComArch wypracował jednocześnie 3,23 mln zł zysku netto, który był blisko dwukrotnie wyższy niż w I kw. 2002 r.

Ster-Projekt

Przychody firmy ze sprzedaży wyniosły aż 115 mln zł. Zysk netto Ster-Projektu za I kw. br. wyniósł 8,86 mln zł. Ten sam okres ubiegłego roku spółka zamykała z 1,55 mln zł straty przy przychodach wynoszących 67,7 mln zł.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Biznes Xiaomi ewoluuje - to już nie tylko elektronika użytkowa
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

MCI

Zmiany prowadzone w funduszu w 2002 r. przyniosły pozytywne rezultaty. MCI Management działająca obecnie jako zaledwie kilkuosobowa spółka odnotowała 58 tys. zysku netto. Rok wcześniej strata spółki sięgała 1,5 mln zł. Zarząd funduszu spodziewa się że w 2003 r. większość spółek IT z portfela MCI uzyska pełną niezależność finansową.

Talex

Przychody integratora w I kw. br. wyniosły 26,8 mln zł i były 0,6 mln zł wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto poznańskiej spółki wzrósł natomiast do 2,7 mln zł. Stanowi to ponad 60% wzrost wobec I kw. 2002 r. Spółka zakończyła wdrożenie centralnego systemu informatycznego w BZ WBK ale bank pozostaje nadal ważnym klientem firmy. Talex jest jednym z faworytów przetargu na dostawę sprzętu komputerowego dla Ministerstwa Finansów.

ComputerLand

Pierwszy kwartał 2003 r. przyniósł spółce 92,4 mln zł przychodu i 2,1 mln zł zysku netto. Oznacza ta znaczący spadek w stosunku do wyników finansowych z ubiegłego roku. W I kw. 2002 r. CL miał 138 mln zł przychodu, a zysk netto spółki wynosił 3,5 mln zł. Znaczną część obrotów firmy w tym okresie stanowił kontrakt na budowę sieci szkieletowej dla Tel-Energo. Spółka uzyskała z tego tytułu ponad 42 mln zł. W I kw. br. ComputerLand nie realizował tak dużych projektów. W przyszłym kwartale CL liczy na wzrost sprzedaży wynikający m.in. z współpracy ze spółką Projekty Bankowe Polsoft. W lutym br. CL kupił tą spółke od BZ WBK za 38 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200