Niezbędnik wideo-amatora

Firma Canopus przedstawia kolejne urządzenie, które zapewne przyda się każdemu wideo-amatorowi: konwerter analogowego sygnału wideo na cyfrowy o symbolu ADVC-55.

Niezbędnik wideo-amatora

Nowa propozycja Canopusa skierowana jest zarówno do posiadaczy komputerów z systemem Windows, jak i Mac OS. Konwerter ADVC-55 pozwala na podłączenie magnetowidu VHS, kamer Hi-8 i innego sprzętu analogowego do cyfrowych kamer i komputerów z narzędziami edycyjnymi (Canopus EDIUS, Canopus Let's EDIT, Sonic Foundry Vegas, Final Cut Pro, Avid Xpress DV, Adobe Premiere Pro, Pinnacle Edition, Ulead Media Studio Pro, Windows Movie Maker).

Niezbędnik wideo-amatora

Urządzenie nie wymaga dodatkowych sterowników w systemie i zapewnia automatyczną detekcję sygnału wejściowego. Kolejną zaletą ADVC-55 jest fakt, iż nie wymaga ono również zasilania (pobierane jest ono z 6-pinowego portu FireWire). Obsługiwane tryby wideo to NTSC (720 x 480 pikseli i prędkość 30 klatek/s) oraz PAL/SECAM (720 x 576 pikseli i prędkość 25 klatek/s).

Konwerter ADVC-55 współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 2000 (wymagany SP3), XP Home oraz Professional i Mac OS X w od wersji 10.2.7. Dostępny będzie w sprzedaży od połowy stycznia, a jego cenę ustalono na 229 USD.

Więcej informacji: http://www.canopus.com


TOP 200