Niezależne pamięci masowe

Rozwiązania Symmetrix Storage Enterprise Systems (SSES) dostępne są dla wszystkich modeli serwerów Fujitsu-Siemens (Primergy, RM i BS2000/OSD). SSES pozwala na stały dostęp do danych, a także automatyzację i zarządzanie centrami danych. Drugim rozwiązaniem jest FibreCAT RAID Storage System (FRSS). Oparty on został na macierzach dyskowych EMC Clariion (modele serii FC). FRSS korzysta z technologii Fibre Channel. Pozwala na tworzenie rozwiązań klastrowych w środowiskach Unix i Windows. Najwyższy model macierzy Clariion FC4500 jest wykorzystywany do budowy sieci SAN.

Z kolei w ofercie rozwiązań archiwizacji danych znajduje się własny produkt Fujitsu-Siemens - CentricStor Virtual Tape Library. Firma oferuje także systemy bibliotek taśmowych takich producentów, jak: Exabyte, IBM, Overland Data, Quantum i StorageTek. Są one sprzedawane razem z oprogramowaniem do archiwizacji danych firm Legato i Veritas.

Prekonfigurowane rozwiązania SAN

Rozwiązania SAN, znajdujące się w ofercie Fujitsu-Siemens - dzięki zastosowaniu technologii Fibre Channel i włókien światłowodowych - pozwalają konsolidować rozwiązania pamięci masowych. "W przyszłości zastosowanie tej technologii ma pozwolić na udostępnianie danych na duże odległości, niezależnie od miejsca położenia użytkownika" - twierdzą przedstawiciele FSC.

W ramach rozwiązań typu SAN firma Fujitsu-Siemens oferuje także gotowe pakiety pod nazwą EasySAN. To kilka prekonfigurowanych rozwiązań, na które składają się serwery i pamięci masowe. Najtańsze z nich - oparte na serwerach intelowskich Primergy - kosztują kilka tysięcy euro. Cena najdroższych, wykorzystujących macierze FibreCAT, na których można przechowywać do kilku terabajtów danych, kształtuje się od 50 tys. do nawet kilkuset tysięcy euro.

Pierwsze z rozwiązań EasySAN jest oparte na serwerach Primergy firmy Fujitsu-Siemens, przełączniku Fibre Channel i systemie dysków typu RAID. Rozwiązanie to może zostać rozbudowane o dodatkowe przełączniki i systemy RAID. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, rozwiązania EasySAN mogą współpracować z dowolną platformą serwerową. Są także optymalizowane do współpracy z takimi aplikacjami, jak serwer poczty elektronicznej Microsoft Exchange czy pakiet klasy ERP - SAP R/3.

Pamięci w sieci

Ostatnie w ofercie Fujitsu-Siemens rozwiązania do budowy sieci NAS to dedykowane serwery danych lub plików podłączone bezpośrednio do sieci LAN. Wykorzystują one różnego typu protokoły (NFS, CIFS, FTP, HTTP) i współpracują ze wszystkimi systemami operacyjnymi. FSC oparła te rozwiązania na produktach dwóch firm - EMC i Network Appliance. Fujitsu-Siemens oferuje kilka typów rozwiązań NAS, w tym: serwer plików Cellera oraz macierze dyskowe do sieci NAS - FibreCAT IP4700 i NetApp filers.


TOP 200