Niepowstrzymani hakerzy

Przedstawiciele zdecydowanej większości (ponad 70%) azjatyckich i australijskich firm przyznają, że ich system komputerowy przynajmniej raz został kiedyś zhakowany. Jest to o tyle niepokojące, że prawie wszystkie tamtejsze korporacje stosują jakieś zabezpieczenia.

Raport na ten temat przygotowała firma analityczna IDC. Wynika z niego, że 72% azjatyckich firm padło kiedyś ofiarą ataku hakera. Jednocześnie przedstawiciele 97% firm przyznają, że stosują jakieś zabezpieczenia przed sieciowymi zagrożeniami. Zdecydowana większość owych zabezpieczeń to jednak programy antywirusowe, nie zapewniające ochrony przed hakerami. Przedstawiciele znacznej części przedsiębiorstw przyzali również, że w najbliższym czasie zamierzają poprawić zabezpieczenia - 39% ankietowanych zauwazyło bowiem, że w ciągu ostatniego roku liczba "ataków internetowych" znacznie wzrosła.

Raport opracowano na podstawie danych dostarczonych przez 1000 firm z Australii, Malezji, Singapuru, Tajlandii, Indii, Południowej Korei, Hong Kongu, Tajwanu oraz Chin.

Zobacz również:

  • Snowflake pracuje nad wzmocnieniem kontroli bezpieczeństwa
  • Rosyjski cyberterroryzm może zostać uznany za zbrodnię wojenną
  • Snowflake na celowniku hakerów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200