Nieoczekiwana zmiana wiceministra MSW

Tomasz Szubiela został mianowany nowym wiceministrem w MSW i już w poniedziałek 9 czerwca zacznie pełnić funkcje podsekretarza stanu odpowiedzialnego m.in. za realizację projektów informatycznych oraz rozwój rejestrów państwowych.

Nieoczekiwana zmiana wiceministra MSW

Tomasz Szubiela, wiceminister MSW odpowiedzialny za projekty informatyczne.

Na stanowisku tym Tomasz Szubiela zastępuje Rafała Magrysia, który objął je w marcu 2013 roku. Obecnie, jak podano w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, „złożył on rezygnację ze względów osobistych”.

Od czasu przejęcia władzy przez PO, Tomasz Szubiela jest już szóstym wiceministrem MSW odpowiedzialnym za pion informatyzacji

Nowy podsekretarz stanu ma kontynuować nadzór nad realizacją kluczowych dla resortu projektów pl.ID i CEPiK 2.0. Rzecznik MSW Paweł Majcher powiedział PAP, że realizacja projektów pl.ID i CEPiK 2.0 przebiega zgodnie z harmonogramem i "na razie nie widzimy zagrożenia takiego, że miałyby one nie wejść w życie zgodnie z planem, czyli pl.ID od 2015 r., a CEPiK 2.0 od 2016 r.”.

Tomasz Szubiela ma doświadczenie menedżerskie przy realizacji dużych projektów, między innymi pracował przy budowie terminalu LNG w Świnoujściu, kierował również spółkami branży informatycznej i telekomunikacyjnej. Ma 42 lata, ukończył studia w zakresie prawa administracyjnego oraz menadżerskie Executive MBA.


TOP 200