Niemieckie spółki technologiczne mają kłopoty z finansowaniem

W raporcie opublikowanym w dzisiejszym Financial Times Deutschland przeanalizowano nie tylko bieżącą kondycję finansową firm internetowych, ale także ich przyszłe możliwości dokapitalizowania z kolejnych emisji akcji.

Połowa z niemieckich spółek technologicznych, notowanych na rynku Nowych Technologii niemieckiej giełdy, ma poważne kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej - donosi gazeta Financial Times Deutschland.

Jak twierdzą autorzy opublikowanego raportu, jest on najrzetelniej przeprowadzonym raportem spośród wszystkich dotychczasowych, dotyczących analizy statusu młodych spółek technologicznych. W raporcie przeanalizowano nie tylko bieżącą kondycję finansową firm internetowych, ale także ich przyszłe możliwości dokapitalizowania z kolejnych emisji akcji.

Analitycy z prywatnej uczelni Witten/Herdecke Iniveristy przyjrzeli się 68 firmom działającym na rynku usług internetowych, biotechnologii oraz wspierających rozwój internetowy innych przedsiębiorstw (tzw. Internet enablers).

Spółki podzielono na trzy grupy: poważnie, średnio i lekko zagrożonych kłopotami finansowymi. Ze wszystkich 31 spółek, którym analitycy nadali status poważnie zagrożonych, 16 to firmy świadczące usługi internetowe (łącznie przebadano ich 30), 14 to firmy działające na internetowym rynku business-to-business. W tym gronie znalazła się też jedna firma z rynku biotechnologii.

Połączenie w raporcie spółek zajmujących się Internetem i biotechnologią nie było przypadkowe. To właśnie w spółki z tych dziedzin najchętniej inwestowano na początku br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200