Niemieckie fundusze inwestują w K2 Internet Provider

Jest to już druga inwestycja w polską firmę internetową, uczyniona przez fundusz bmp.

Fundusze inwestycyjne bmp Polska i Central & Eastern Europe Venture kupiły wspólnie 25,1% udziałów w warszawskiej firmie K2 Internet Provider, zajmującej się tworzeniem serwisów internetowych i aplikacji multimedialnych. Wartość inwestycji nie została ujawniona.

Wraz z przejęciem udziałów przez bmp, K2 poszerzy swoja ofertę o narzędzia do handlu elektronicznego oraz doradztwo. Warszawska spółka uzyska też dostęp do firm współpracujących z Grupą bmp.

Inwestycja w K2 jest już kolejną, uczynioną przez bmp w polską spółkę internetową. W grudniu ub.r. niemiecki fundusz kupił 40% akcji Internet Data Systems.

Inwestycje bmp w Polsce, Czechach i na Węgrzech są przeprowadzane z funduszy własnych oraz z funduszu Central & Eastern Europe Venture. Ten ostatni został założony wspólnie z państwową niemiecką spółką DEG (Niemiecka Spółka na Rzecz Inwestycji i Rozwoju). Środki wstępnie przeznaczone na inwestycje obu funduszy wynoszą po 10 mln euro.

***

Fundusze inwestycyjne coraz bardziej zainteresowane polskimi firmami teleinformatycznymi

Niemiecki fundusz inwestycyjny kupił 40% akcji Internet Data Systems

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200