Niemiecki sąd oddalił zarzuty Microsoftu dotyczące sposobu sprzedaży oprogramowania OEM

Niemiecki Sąd Najwyższy orzekł, że Microsoft nie może zabraniać dystrybutorom sprzedawania jego oprogramowania OEM niezależnie od sprzętu. Orzeczenie Sądu Najwyższego zmieniło decyzję sądu niższej i...

Niemiecki Sąd Najwyższy orzekł, że Microsoft nie może zabraniać dystrybutorom sprzedawania jego oprogramowania OEM niezależnie od sprzętu.

Orzeczenie Sądu Najwyższego zmieniło decyzję sądu niższej instancji, który w 1997 r. wydał wyrok zgodny z oczekiwaniami producenta Windows. Spraw trafiła na wokandę, gdy firma Billa Gatesa pozwała berlińskiego producenta sprzętu o nielegalne sprzedawanie użytkownikom indywidualnym kopii systemów MS-DOS i Windows for Workgroups, bez komputerów PC.

"W tej chwili trudno jest ocenić jakie skutki będzie miał ten wyrok" - powiedział rzecznik firmy. Dodał też, że sprawa jest o tyle niejasna, że sąd wypowiedział się jednym zdaniem. Orzeczenie brzmiało: "zarzuty zostały odrzucone".

***

Microsoft nie może w Niemczech sprzedawać Windows 2000 OEM

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200