Niemcy budują zaufaną pocztę elektroniczną

Pewność i zaufanie - takie jak do tradycyjnych usług pocztowych - zapewnić ma prywatna, wydzielona sieć poczty elektronicznej budowana od 2008 r. w Niemczech.

De-Mail działa w oparciu standardowe protokoły poczty elektronicznej ale w wydzielonej sieci serwerów, do których dostępu nie ma zwykły mail. Osoby i organizacje korzystające z De-Mail muszą również przed podłączeniem zweryfikować tożsamość, a całość komunikacji jest szyfrowana i podpisywana elektronicznie.

To połączenie sprawdzonych protokołów komunikacyjnych z wydzieloną, niepubliczną siecią serwerów pocztowych miało na celu stworzenie usługi, która - przy wszystkich zaletach poczty elektronicznej - będzie zapewniać zaufanie podobne jak poczta tradycyjna czy usługi kurierskie. Jednym z celów powstania De-mail jest bowiem brak zaufania do standardowej poczty elektronicznej w sektorze publicznym i prywatnym. Wygodna wymówka, że "email zaginął", zalew spamu, phishingu oraz łatwość fałszowania e-maili powoduje, że wiele organizacji niechętnie traktuje je jako godne zaufania medium komunikacji.

De-Mail ma te problemy rozwiązać przez potwierdzenie tożsamości uczestników, co powinno skutecznie wyeliminować phishing i ograniczyć niepożądane przesyłki reklamowe. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby reklamy wysyłać również przez De-Mail - jak i przez tradycyjną pocztę - ale wobec łatwości wiarygodnego potwierdzenia nadawcy będą one musiały być przesyłane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200