Niebezpieczny Internet Explorer

Ci wszyscy, którzy nie zrezygnowali jeszcze z używania przeglądarki Internet Explorer mają obecnie kolejny powód do tego, aby to jak najszybciej zrobić. Microsoft odkryły bowiem w niej nową lukę, która pozwala hakerowi przejąć kontrolę na całym obsługującym ją komputerem.

Microsoft opublikował wczoraj alert bezpieczeństwa oznaczony numerem CVE-2019-1367 (czytaj tutaj) w którym informuje, że w silniku skryptów obsługującym przeglądarkę IE wykryto groźną lukę. Chodzi o trzy wersje przeglądarki: Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10.

W dokumencie czytamy, „Haker potrafiący wykorzystać tę lukę może uzyskać takie same uprawnienia, jakie są przypisane użytkownikowi komputera”. Jeśli więc aktualny użytkownik komputera ma uprawnienia administratora takie same uprawnienia będzie mieć w tym przypadku haker. Może on zainstalować i uruchomić dowolny program oraz odczytywać wszystkie poufne dane przechowywane w pamięci komputera. Co to wszystko oznacza, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Zobacz również:

Jakie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji? Nie używać dalej przeglądarki Internet Explorer i zainstalować w jej miejsce inne oprogramowanie, takie jak Edge (Microsoft), Firefox (Mozilla) lub Chrome (Google).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200