Nie żyje słynny pieseł

Nie żyje Kabosu - pies rasy Shiba Inu, który przez lata użyczył swego wizerunku legendarnym internetowym memom. W języku angielskim był znany jak Dode, a Polacy nadali mu nazwę pieseł.

Grafika: Atsuko Sato

Kabosu był od lat jednym z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt w internecie. Pies od dwóch lata chorował na białaczkę i zmarł dzisiaj w wieku 18 lat. Właścicielka suki Kabosu (pani Atsuko Sato) ogłosiła tę wiadomość na swoim oficjalnym blogu, wyrażając wszystkim internautom głęboką wdzięczność za miłość i wsparcie okazywane Kabosu przez lata. Kariera Kabosu zaczęła się w 2010 roku, kiedy Sato opublikowała na swoim blogu zdjęcia swojego adoptowanego psa.

Do 2013 roku popularność tego podstawowego mema jeszcze bardziej wzrosła po stworzeniu Dogecoina, którego oficjalnym logo przedstawiało wizerunek Kabosu. Dogecoin stał się z czasem ikoną popularnej kryptowalutą biorącej udział w kilku charytatywnych przedsięwzięciach, w tym projekty dotyczące czystej wody.

Zobacz również:

  • Najcenniejsze światowe marki – ranking zdominowały firmy technologiczne

Pani Atsuko Sato napisała na blogu, że Kabosu był najszczęśliwszym psem na świecie, a ona sama czuła, że jest również najszczęśliwszym człowiekiem, mając takiego przyjaciela. Nawet teraz w tych trudnych chwilach uważa, że Kabosu nadal uśmiecha się, macha ogonem i trzyma się blisko niej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200