Nie zapomnisz o backupie

Firma Atempo zaprezentowała najnowszą wersję swojego oprogramowania do backupu stacji roboczych o modelu CDP (Continuous Data Protection). LiveBackup dostępny jest już w sprzedaży w wersji 3.0.

LiveBackup wychwytuje wszystkie występujące zmiany w plikach na komputerze (stacjonarnym lub laptopie), gdzie jest zainstalowany odpowiedni agent, a następnie wysyła je do serwera backupowego (program pracuje ciągle w tle). Gdy komputer nie jest podłączony do sieci, dane przeznaczone do ochrony są buforowane i natychmiast przesyłane do serwera gdy pojawi się połączenie sieciowe. Użytkownicy mogą odtworzyć swoje pliki bez pomocy administratorów, poprawiając w ten sposób produktywność firmy.

W wersji 3.0 jedną z nowych funkcji jest możliwość przypominania o konieczności zrobienia backupu. Jeśli użytkownik nie jest przez kilka dni podłączony do sieci, LiveBackup powiadomi go o konieczności podłączenia w celu przeprowadzenia backupu.

Wyłącznym dystrybutorem oprogramowania Atempo LiveBackup jest krakowska firma S4E.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200