Nie tylko ChatGPT - oto najlepsze aplikacje korzystające z AI

ChatGPT spowodował niemałe zatrzęsienie na rynku, ale ot nie jedyna usługa, która wykorzystuje możliwości jakie niesie za sobą sztuczna inteligencja.

ChatGPT to z pewnością odkrycie pierwszej połowy 2023 roku. Nowa usługa oparta o sztuczną inteligencję zmieniła sposób, w jaki postrzegamy funkcjonowanie nowej technologii. Rozwiązanie opracowane przez OpenAI wraz z finansowaniem firmy Microsoft to aktualnie najpotężniejsza implementacja sztucznej inteligencji. Wdrożenie ChatGPT sprawiło, że inaczej postrzegamy rynek nowych technologii, ale pojawiło się również wiele problemów związanych z etyką korzystania z AI, prawami autorskimi oraz wykorzystywaniem ChatGPT do celów sprzecznych z prawem.

Nie tylko ChatGPT - oto najciekawsze aplikacje AI
Źródło: Possessed Photography / Unsplash

Nie tylko ChatGPT - oto najciekawsze aplikacje AI

Źródło: Possessed Photography / Unsplash

Sztuczna inteligencja szybko staje się częścią naszego życia, ale w praktyce towarzyszy nam już od dobrych kilku lat, chociaż robi to w nieinwazyjny sposób i pozostaje praktycznie niezauważalna.

Zobacz również:

  • Jak zaplanować rodzinne święta? AI przygotuje perfekcyjny program
  • OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI
  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI

W niniejszym materiale porzucamy samo narzędzie ChatGPT, aby zająć się sztuczną inteligencją w szerszym aspekcie. Na rynku znajduje się bowiem wiele również ciekawych narzędzi korzystających ze sztucznej inteligencji, które zostały przyćmione sławą ChatGPT.

Grammarly

Grammarly to produkt, o którym słyszał praktycznie każdy internauta. Wysokie nakłady marketingowe platformy poskutkowały wielomiesięcznym wyświetlaniem się reklam Grammarly na popularnych platformach takich jak np. YouTube.

Grammarly 
Źródło: grammarly.com

Grammarly

Źródło: grammarly.com

Grammarly to firma, która została założona w 2009 roku. Oferuje ona inteligentny korektor pisowni pozwalający na sprawdzanie pisownii, gramatyki oraz interpunkcji w języku angielskim, a całość wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz model uczenia maszynowego.

Projekt został założony przez trzech ukraińskich programistów. Obecnie to dobrze prosperujące przedsiębiorstwo oferujące aplikacje na najpopularniejsze systemy operacyjne oraz wtyczki do przeglądarek internetowych.

Grammarly ułatwia osobom nieanglojęzycznym pisanie maili w języku angielskim, które nie posiadają błędów w pisownii, gramatyce oraz interpunkcji. Dodatkowo korzystając ze sztucznej inteligencji Grammarly na bieżąco proponuje użytkownikom bardziej adekwatne zwroty, które pasują do kontekstu korespondencji.

Rozwiązanie w wersji płatnej pozwala nawet na wykrywanie plagiatu.

InteriorAI

InteriorAI to rozwiązanie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję zamieniając ją w profesjonalnego architekta wnętrz. Aplikacja ta z wykorzystaniem sztucznej inteligencji pozwala odkryć mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrza w oparciu o różne style architektoniczne.

Interior AI
Źródło: interiorai.com

Interior AI

Źródło: interiorai.com

Wystarczy zarejestrować się w usłudze, wykonać odpowiednie zdjęcia przestrzeni, którą zamierzamy zaplanować oraz przesłać zdjęcia do sieci. Po odpowiedzi na kilka pytań sztuczna inteligencja wygeneruje różne pomysły na aranżację danego wnętrza.

Rozwiązanie jest darmowe, ale posiada swoje ograniczenia w liczbie generowanych projektów, które można ominąć decydując się na subskrypcję premium.

DALL-E 2

DALL-E 2 to aplikacja, które popularność zawdzięcza ChatGPT rozwijany przez OpenAI. W praktyce wszystko zaczęło się właśnie od pierwszej wersji DALL-E. Mowa o rozbudowanym narzędziu korzystającym ze sztucznej inteligencji do generowania realistycznych obrazów i dzieł sztuki na podstawie opisu tekstowego. Wyniki prezentowe przez DALL-E 2 są naprawdę imponujące, a rozwiązanie pozwala na łączenie różnych styli, koncepcji oraz projektów.

DALL-E 2
Źródło: openai.com

DALL-E 2

Źródło: openai.com

Rozwiązanie jest płatne - opiera się o system kredytów, które można swobodnie dokupować.

Murf AI

Murf AI wykorzystuje sztuczną inteligencję w nieco innym celu od wyżej przedstawionych rozwiązań. Murf AI to generator głosu, który można wykorzystać jako inteligentny syntezator mowy. Rozwiązanie korzysta z głosu, który został nagrany przez prawdziwych ludzi. Sztuczna inteligencja przetwarza go na realistyczne nagrania głosowe, które mogą być transkrypcją do nagrań, filmów, prezentacji czy podcastów.

Murf AI
Źródło: murf.ai

Murf AI

Źródło: murf.ai

Autorzy udostępniają do wyboru kilka męskich oraz żeńskich głosów. Generator obsługuje również dodatkowe elementy takie jak dodawanie mediów do transkrypcji.

Wystarczy wprowadzić skrypt do usługi, aby otrzymać automatyczną transkrypcję. Głosy można swobodnie sortować za pośrednictwem przydatnych filtrów - po wieku, płci czy narodowości.

Tome

Każdy z nas choć raz w życiu musiał stworzyć ciekawą prezentację multimedialną na nieciekawy temat. Tworzenie nudnych prezentacji to domena dzisiejszych czasów, a Microsoft PowerPoint jest jednym z ulubionych programów w szkołach, na uczelniach oraz w korporacjach. Microsoft od pewnego czasu oferuje narzędzie oparte o AI, które automatycznie generuje pomysły na slajd, ale efektywniejszym rozwiązaniem jest Tome.

Aplikacja Tome
Źródło: tome.app

Aplikacja Tome

Źródło: tome.app

Aplikacja służy do generowania historii, z których można tworzyć ciekawe prezentacje. Wystarczy wprowadzić kilka słów kluczowych, które są podstawą prezentacji, a Tome automatycznie stworzy zarys prezentacji multimedialnej. Co istotne użytkownik może w każdej chwili wprowadzać zmiany, swobodnie modyfikować tekst lub dawać narzędziu kolejne pomysły. Całość została zintegrowana z wymienionym wyżej generatorem obrazów DALL-E 2, przez co potrafi odpowiednio przygotować prezentacje od strony wizualnej.

Adobe Podcast Enhance Speech Beta

Sztuczną inteligencją interesują się również duże firmy. Jedną z nich jest Adobe. Gigant z rynku graficznego oferuje narzędzie Adobe Podcast Enhance Speech w wersji beta.

Adobe Podcast Enhance Speech Beta
Źródło: adobe.com

Adobe Podcast Enhance Speech Beta

Źródło: adobe.com

Jest to program dedykowany początkującym podcasterom oraz osobom nagrywającym dźwięki. Rozwiązanie korzystając ze sztucznej inteligencji pozwala pozbyć się szumów i szmerów z nagrania, które mogą wynikać z zastosowania niskiej jakości sprzętu, błędnej konfiguracji sprzętowej lub szumu obecnego w otoczeniu.

Po wgraniu nagrania na platformę użytkownik może za pomocą kilku kliknięć pozbyć się szumów z tła czy poprawić jakość mikrofonu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200