Nie działa? To wymienimy

W przypadku uzasadnionych roszczeń klientów Sony dokona wymiany notebooków wyposażonych w wadliwie działający procesor Crusoe TM5600 firmy Transmeta.

Sony podało, że nie wycofa z rynku wszystkich swoich notebooków, w których wykorzystywany jest procesor Crusoe TM5600 taktowany zegarem o częstotliwości 600 MHz wyprodukowany przez firmę Transmeta. Ewentualną wymianą zostaną objęci jedynie ci klienci, którzy zgłoszą uzasadnione roszczenia. Na wymianę komputerów zdecydowała się konkurencyjna firma NEC (Crusoe do wymiany: www.pcworld.pl/nws/aktualnosci/2292.html, która wycofała już z rynku 284 egzemplarze swoich komputerów, po tym jak wykryto, że wyposażone są one w wadliwie działający procesor).

W układy TM5600 wyposażone są Sony w wersjach Vaio GT1 (sprzedawany wyłącznie w Japonii) i Vaio C1, sprzedawany na rynku światowym, a także Vaio C1VN Picturebook, sprzedawany w Stanach Zjednoczonych. Według ocen rzecznika firmy dotychczas zgłosiło się siedmiu klientów, proszących o wymianę komputera. Wszystkie te przypadki dotyczyły rynku japońskiego. Według słów rzecznika firmy prośba każdego klienta, który w Japonii zwróci się o wymianę komputera na nowy z powodu wadliwie działającego procesora, zostanie spełniona. Stanowisko japońskiego oddziału firmy nie jest wiążące dla jej zagranicznych oddziałów, jednak prawdopodobnie i one będą tak postępować w przypadku ewentualnych roszczeń nabywców.

Błąd w procesorze Transmety daje o sobie znać tylko w ściśle określonych warunkach - wtedy gdy użytkownik rozpoczyna próbę przywrócenia oryginalnej konfiguracji komputera przy pomocy dołączonego do niego dwupłytowego zestawu dysków CD-ROM. Po włożeniu do czytnika drugiej płyty, użytkownik czasami może przeczytać komunikat o błędzie "Stream Read Error". Powtórne rozpoczęcie reinstalacji może jednak okazać się udane.


TOP 200