Nie dojdzie do połączenia California Computers i STGroup

O decyzji zerwania rozmów na temat połączenia przedstawiciele firm poinformowali dzisiaj (23 stycznia).

O planach połączenia STGroup i California Computers poinformowały w marcu 2000 r. W lipcu ubiegłego roku firmy podpisały umowę dotyczącą połączenia. Określono jego zasady, jak również liczbę akcji STGroup wydanych dla Tada Krusiewicza, prezesa zarządu California Computers w zamian za majątek tej spółki. Przez kilka miesięcy Tad Krusiewicz pełnił nawet funkcję prezesa zarządu STGroup.

Tymczasem dzisiaj (23 stycznia) przedstawiciele obu firm poinformowali o zerwaniu rozmów. "Strony doszły do wniosku, że uzyskanie spodziewanych wcześniej efektów połączenia będzie trudne do osiągnięcia. Obydwie spółki realizują od lat różne strategie rozwoju. Połączenie i zmiana tych strategii nie gwarantuje osiągnięcia lepszych wyników" - twierdzą w oficjalnym komunikacie przedstawiciele spółki. "Zarządy obydwu spółek będą jednak nadal kontynuować współpracę marketingowo-handlową" - dodają.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

***

STGroup rozważa wprowadzenie na giełdę lub poszukiwanie inwestora strategicznego dla Soft-tronik Ostrawa. Jeśli oba te warianty nie doją do skutku wrocławski dystrybutor zamierza całkowicie wycofać się z czeskiego rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200