NextiraOne będzie miała nowego właściciela

Właściciel telekomunikacyjnej spółki - Platinum Equity LLC - postanowił sprzedać ją holenderskiemu ABN AMRO Bank BV. Transakcja ma zostać przeprowadzona w ciągu kilku tygodni - i jak zapewniają przedstawiciele firmy - nie spowoduje istotnych zmian w działalność spółki w Polsce.

NextiraOne powstała w USA na bazie spółek przejmowanych przez Platinum Equity LLC od 1998 roku. W 2002 r. fundusz zakupił dział usługowy Alcatela, który stał się częścią NextiraOne i zapoczątkował działalność firmy pod tą marką w 16 krajach europejskich.

NextiraOne Polska (dawniej Alcatel e-Business Distribution) jest dostawcą systemów telefonii konwergentnej, specjalizuje się w technologiach IP. Firma oferuje usługi w zakresie kompleksowych wdrożeń sieci transmisji głosu i danych, rozwiązań contact center i CRM. Współpracuje z takimi producentami jak Alcatel, Cisco, Genesys czy Nortel. W 2005 roku przychodu NextiraOne w Europie przekroczyły 1 mld USD, natomiast w Polsce wyniosły ok. 206 mln zł.

Warunkowa umowa zawarta pomiędzy Platinum Equity LLC, a ABN AMRO Capital France (francuski oddział ABN AMRO Bank BV) ma zostać sfinalizowana w ciągu kilku tygodni. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

Pod koniec kwietnia br. fundusz Platinum Equity LLC sprzedał aktywa NextiraOne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Za ok. 97 mln USD przejęła je korporacja BlackBox oferująca usługi serwisowe i rozwiązania telekomunikacyjne dla małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. Proces integracji obu firm dopiero się rozpoczął natomiast amerykańskie oddziały NextiraOne przyjęły już markę BlackBox.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200