Nexera ma nowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej

Został nim pod koniec zeszłego tygodnia Marek Józefiak, który został powołany na to stanowisko decyzją udziałowców firm Infracapital oraz Nokia.

Nexera

Marek Józefiak kierował w latach 1997-2006 firmami telekomunikacyjnymi w Polsce (Polską Telefonią Komórkową, a następnie Telekomunikacją Polską – obecnie działającymi razem jako Orange Polska). Pod jego kierownictwem w Polskiej Telefonii Komórkowej stworzono Ideę – trzeciego z kolei operatora GSM w Polsce. Odpowiadał też za wprowadzenie na rynek polski marki Orange.

Nexera jest hurtowym operatorem światłowodowej sieci dostępowej, realizującej swoje projekty infrastrukturalne w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Firma buduje i zarządza światłowodową siecią dostępową w czterech Regionach Polski: Łódzkim, Świętokrzyskim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Regionie Warmii i Mazur. W zasięgu jej sieci światłowodowej ma znaleźć się ponad 1 mln gospodarstw domowych.

Zobacz również:

Komentując nominację Stef van Aarle z firmy Nokia powiedział, „Realizacja tak ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie zasięgu ponad miliona gospodarstw domowych, wymaga nie tylko odpowiedniego finansowania, ale też wiedzy i bogatego doświadczenia związanego z budową sieci oraz kreowaniem oferty dopasowanej do potrzeb operatorów detalicznych. Nexera konsekwentnie realizuje swój plan prowadząc jedno z najciekawszych przedsięwzięć telekomunikacyjnych w Polsce, zarówno pod względem skali inwestycji, jej wpływu na rozwój polskiego społeczeństwa oraz innowacyjności modelu biznesowego. Realizacja tych ambitnych planów wymaga zaangażowania najwyższej klasy specjalistów, dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć kierowanie Radą Nadzorczą Nexery Markowi Józefiakowi”.


TOP 200