Network Appliance otworzy biuro w Polsce

W ciągu 2-3 miesięcy zostanie uruchomione polskie biuro producenta dedykowanych urządzeń sieciowych (Network Attached Storage). Będzie nim kierował Paweł Sobkowicz.

Network Appliance w ciągu 2-3 miesięcy otworzy w Polsce biuro. Firma jest producentem dedykowanych urządzeń sieciowych (Network Attached Storage) zoptymalizowanych do realizacji takich funkcji, jak udostępnianie plików w heterogenicznych sieciach, a także buforowanie transmisji internetowych.

Biurem ma kierować Paweł Sobkowicz, który pełnił dotychczas funkcję dyrektora działu skalowalnych systemów informatycznych Optimus Integracja. Biuro w Polsce jest pierwszym biurem Network Appliance w Europie Środkowej i Wschodniej.

Jego działalność ma się skupić na oferowaniu rozwiązań dla trzech grup klientów. Pierwszą będą dostawcy usług internetowych, wymagający szybkich i skalowalnych serwerów buforujących, nie wymagających jednocześnie zbyt częstej obsługi. Jednym z największych światowych klientów firmy z tej grupy jest Yahoo!

Drugą z grup docelowych będą firmy wykorzystujące sieci heterogeniczne pracujące pod kontrolą Windows NT i Unixa, a jednocześnie mające potrzebę szybkiego współdzielenia plików między tymi systemami.

Ostatnią grupą docelową są firmy telekomunikacyjne, które wyrażają ogromne zapotrzebowanie na powierzchnię dyskową i w ich przypadku może się ono zmieniać w sposób bardzo dynamiczny.

Produkty Network Appliance będą docelowo sprzedawane i wdrażane w Polsce przez wysoko wykwalifikowanych partnerów. Wsparcie techniczne i serwis będą świadczone równolegle zarówno przez partnerów, jak i polski oddział Network Appliance.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200