Netscape i Microsoft w sądzie

Producent kolejny raz oskarża Microsoft o to, że monopolistycznymi działaniami doprowadził do wyparcia Netscape'a z rynku przeglądarek internetowych. Zarząd należącej do AOLTime Warner firmy, ponownie domaga się od Microsoftu odszkodowania finansowego oraz zaniechania dystrybucji aplikacji Internet Explorer wraz z systemem Windows.

Netscape Communications, będąca częścią koncernu AOL Time Warner, złożyła do sądu kolejny pozew, w którym oskarża Microsoft o działania monopolistyczne. Ponownie chodzi działania giganta z Redmond, które doprowadziły do wyparcia Netscape'a z rynku przeglądarek internetowych. Obecna sprawa nawiązuje do wyroku sądowego z kwietnia 2000 r., w którym stwierdzono, że Microsoft dopuścił się łamania zasad wolnej konkurencji w celu osłabienia pozycji rynkowej przeglądarki Netscape.

Głównym celem działania firmy jest zmuszenie Microsoftu do sprzedaży systemu operacyjnego bez zintegrowanej przeglądarki internetowej, dzięki czemu użytkownicy będą mogli sami wybrać jaką aplikację chcą używać. Dodatkowo Netscape domaga się pieniężnego odszkodowania, jednak na razie nie została podana żadna kwota.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Niedawno Netscape informował o faktycznym zaprzestaniu rywalizowania z Microsoftem na rynku przeglądarek. Firma nie zapowiadała jednocześnie kolejnych działań przeciwko konkurentowi na drodze prawnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200