Netia rozszerza współpracę Managed Services z firmą Ericsson

Operator podpisał czteroletni kontrakt Managed Services z firmą Ericsson. Zgodnie z umową, Ericsson gwarantuje utrzymanie i zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi Grupy Netia oraz wsparcie w dostarczaniu usług klientom indywidualnym i biznesowym Grupy Netia. Ponadto stu dziewięćdziesięciu pracowników Grupy Netia zostanie przejętych przez firmę Ericsson.

Zakres umowy pokrywa się z zakresem poprzedniego kontraktu podpisanego w 2010 roku, jednak zgodnie z nową umową rozszerzony zostaje obszar geograficzny usług, poprzez włączenie sieci należących do spółek zależnych Telefonii Dialog i Crowley. Transakcja składa się z dwóch powiązanych elementów: umowy serwisowej dotyczącej świadczenia usług oraz zawartych przez Grupę Netia umów przeniesienia do Ericsson części pracowników, aktywów oraz kontraktów Grupy Netia. Zgodnie z umową stu dziewięćdziesięciu pracowników Grupy Netia zostanie przejętych przez firmę Ericsson. Infrastruktura i linie telekomunikacyjne pozostaną własnością Grupy Netia. Umowa zacznie obowiązywać od 1 września 2012 roku.

Zobacz również:

  • Usługi ICT dla firm i instytucji napędzają biznes Grupy Netia
  • Polska ważnym producentem sprzętu dla stacji bazowych 5G w Europie
  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200