Netia przejmuje TopNet

Netia Telekom, niezależny operator telefonii przewodowej w Polsce, przejęła 100% udziałów firmy TopNet, dostawcy usług internetowych. Transakcja o wartości 800 tys. USD zostanie przeprowadzana przez nowo powstałą spółkę holdingu - Internetia Telekom. O planach przejęcia TopNet przez Netię pisaliśmy w nr 30 Computerworld z 23 sierpnia br.

Netia Telekom, niezależny operator telefonii przewodowej w Polsce, przejęła

100% udziałów firmy TopNet, dostawcy usług internetowych. Transakcja o wartości 800 tys. USD zostanie przeprowadzana przez nowo powstałą spółkę holdingu - Internetia Telekom. O planach przejęcia TopNet przez Netię pisaliśmy w nr 30 Computerworld z 23 sierpnia br.

Zakup TopNetu ma wzmocnić pozycję Netii na rynku usług telekomunikacyjnych. Pierwsze usługi internetowe zostaną udostępnione abonentom Netii pod koniec 1999 r. TopNet posiada ogólnopolską koncesję na świadczenie usług internetowych i oferuje m.in. usługi dostępu do Internetu, tworzenia stron WWW czy prowadzenia serwisów informacyjnych. TopNet posiada 30 punktów dostępowych w Polsce.

Netia posiada 23 koncesje, które obejmują ok. 23% powierzchni Polski. Netia buduje sieć m.in. w sześciu z dziesięciu największych miast w Polsce: Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Opolu i Poznaniu. Z usług Netii korzysta dzisiaj 215 tys. abonentów. W kwietniu 1999 r. Netia zdobyła koncesję na świadczenie usług transmisji danych i usług internetowych.


TOP 200