Netia i TP SA porozumiały się w kwestii usług międzystrefowych

Usługi międzystrefowe Netii będą prawdopodobnie jeszcze w I poł. br. dostępne w jej 12. strefach numeracyjnych.

Zarządy Netii Holdings i Telekomunikacji Polskiej SA zakończyły rozmowy dotyczące współpracy obu operatorów w ramach usług międzymiastowych. Odpowiednia umowa będzie prawdopodobnie zawarta do maja br.

Sfinalizowanie tej kwestii pozwoli Netii na obsługiwanie rozmów międzystrefowych, na które to usługi otrzymała koncesję na początku ub.r.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Tymczasem Jolanta Ciesielska, rzeczniczka Netii, w ten sposób wypowiedziała się dla agencji Reuters: "Zarząd Netii zaakceptował warunki umowy. Mamy nadzieję, że złożenie podpisu przez zarząd TP SA potrwa krótko i Netia będzie mogła jak najszybciej rozpocząć świadczenie usług międzystrefowych. Z utęsknieniem czekamy na podpisanie umowy i bylibyśmy bardzo mile zaskoczeni, gdyby nastąpiło to w ciągu dwóch miesięcy".

Po wejściu umowy w życie Netia w pierwszej kolejności będzie świadczyć usługi w 12. strefach numeracyjnych, gdzie działać będą tzw. punkty styku sieci Netii z siecią TP SA. Stanie się to prawdopodobnie jeszcze w I poł. br. Jest to podyktowane tym, że nasz były monopolista nie zgodził się na przesyłanie połączeń wychodzących z innej strefy numeracyjnej niż ta, w której znajduje się punkt styku. Punkty takie w kolejnych 37 strefach mają być uruchamiane wraz z rozwojem sieci Netii i dalszymi uzgodnieniami technicznymi z TP SA.

***

Netia oferuje międzymiastowe połączenia w systemie prepaid

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200