Netia i Allegro zaczęły przygotowania do organizacji VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

12 listopada w Warszawie odbyło się inauguracyjne spotkanie Komitetu Programowego związane z organizacją Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Organizatorami edycji zaplanowanej na rok szkolny 2012/2013 jest Grupa Netia i Grupa Allegro, które sfinansują nagrody dla zwycięskiej drużyny - stypendium finansowe i pakiet opieki podczas studiów.

Partnerzy merytoryczni tegorocznej edycji, którzy odpowiedzialni są za ułożenie zadań konkursowych to Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prace merytoryczne wspierać będzie także Polskie Towarzystwo Informatyczne, zaś patronat honorowy nad Olimpiadą objął Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach informatycznych. Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaproszonych jest co roku ok. 15 tys. szkół z całej Polski. Pierwszych pięć edycji organizował Dialog, który w 2011 roku dołączył do Grupy Netia. W ostatniej V edycji w ścisłych rozgrywkach uczestniczyło 4643 drużyn, co daje ponad 23 tys. uczestników.

Zobacz również:

VI edycja odbędzie się w okresie od stycznia do czerwca 2013 roku, ale przygotowania już trwają - zapisy rozpoczną się w styczniu 2013 roku. Olimpiada składa się z dwóch etapów rozgrywanych online i Wielkiego Finału organizowanego na żywo w Warszawie, w którym weźmie udział 22 najlepszych drużyn. To właśnie 17 czerwca okaże się, która drużyna wygra główną nagrodę - pakiet opieki podczas studiów, w tym m.in. stypendium finansowe w wysokości 5000 złotych, płatny staż w Grupie Allegro, uczestnictwo w konferencjach tematycznych, warsztaty z trenerami i pomoc przy pisaniu pracy magisterskiej.


TOP 200