Netgear: router WLAN z chipsetem Broadcom InteNsi-fi

Netgear poszerzył ofertę o bezprzewodowy router/przełącznik o nazwie RangeMax NEXT Wireless Router 10/100 Switch (WNR834B), oparty na oczekującym na ratyfikację standardzie 802.11n.

Kilka miesięcy temu Netgear wprowadził na rynek zestaw RangeMax NEXT Wireless Networking Kit Gigabit Edition - bezprzewodowy produkt sieciowy oparty na protokole Draft 802.11n. Obecnie Netgear prezentuje kolejny produkt linii RangeMax NEXT Wireless.

Netgear: router WLAN z chipsetem Broadcom InteNsi-fi

WNR834B

Najnowszy router RangeMax NEXT Wireless Router 10/100 Switch jest oparty na technologii Broadcom InteNsi-fi (zapewniającej wyższą przepustowość sieci i większe długości połączeń) i jest zgodny z produktami innych producentów wykorzystujących układy InteNsi-fi. Rozwiązanie jest również kompatybilne ze wszystkimi bezprzewodowymi produktami opartymi na protokołach 802.11b/g.

Wbudowana w router technologia Steady-Stream umożliwia nawiązywanie stabilnych połączeń między poszczególnymi urządzeniami bezprzewodowymi.

Chipset Broadcom InteNsi-fi pracuje na tyle wydajnie, że router może obsługiwać aplikacji multimedialne przesyłające obrazy wideo w standardzie high-definition.

Nowopowstający standard 802.11n umożliwia połączenia o przepustowości do 600Mbps. Na standard 802.11n składa się wiele technologii, w tym Spatial Multiplexing MIMO (Multi-Input, Multi-Output), kanały 20 i 40 MHz oraz podwójne pasmo (2,4 GHz i 5 GHz), umożliwiające osiąganie wysokiej przepustowości, a jednocześnie gwarantujące kompatybilność ze starszymi urządzeniami standardu 802.11b/g.

Urządzenie jest już dostępne i kosztuje ok. 480 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200