Netgear oferuje nowe urządzenie SSL/VPN

Netgear poszerzył ofertę produktów bezpieczeństwa o nową pozycję. Jest to urządzenie SSL/VPN o nazwie ProSafe SSL VPN Concentrator 25 SSL312, przeznaczone dla małego i średniego biznesu.

Netgear oferuje nowe urządzenie SSL/VPN
Rozwiązanie daje możliwość zdalnego dostępu do sieci firmowej przy użyciu Secure Sockets Layer (SSL), zaś popularny protokół e-commerce pozwala na wyeliminowanie konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania na zdalnym komputerze. Produkt może obsługiwać do 25 jednoczesnych sesji SSL VPN.

SSL312 daje możliwość bezpośredniego połączenia z siecią wewnętrzną firmy dla użytkowników mobilnych, pozwalając im na bezpieczne połączenie z jakiegokolwiek komputera używając standardowej przeglądarki internetowej. Prosty w użyciu interfejs WWW zapewnia prywatność i bezpieczeństwo między innymi dzięki czyszczeniu bufora z danymi po zakończeniu sesji.

Urządzenie zawiera 2 porty Ethernet 10/100 oraz port konsoli do zdalnego zarządzania. Ponadto jest wyposażone w oprogramowanie SSLv3 oraz TLSv1.0 z AES-256. Oprócz integracji z szeroką gamą repozytoriów takich jak Microsoft Active Directory, LDAP oraz RADIUS (dla uwierzytelniania), SSL312 współpracuje z zewnętrznymi zaporami oraz z routerami linii ProSafe VPN Firewall firmy Netgear.

Produkt będzie dostępny w kanale sprzedaży ABC Data oraz Veracomp w sierpniu br. Sugerowana cena detaliczna - 545 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200