Netgear oferuje adapter mediów cyfrowych

Netgear produkuje adapter mediów cyfrowych (DMA), który pracuje zgodnie z technologią Intel Viiv. Urządzenie o nazwie Digital Entertainer (EVA700) jest mostem sprzęgającym komputer z domowym systemem rozrywki.

Urządzenie należy podłączyć się do istniejącej sieci domowej przez okablowanie Ethernet lub przez bezprzewodowy router 802.11g, który został zweryfikowany pod kątem zgodności z technologią Intel Viiv.

Netgear oferuje adapter mediów cyfrowych
Digital Entertainer pozwala przesyłać strumienie danych multimedialnych z komputera PC, sieciowych magazynów danych, urządzeń USB i Internetu przez domową sieć do telewizorów i domowych systemów rozrywki. Oznacza to, że użytkownik może oglądać w TV cyfrowe filmy oraz zdjęcia przechowywane na komputerze PC z technologią Intel Viiv, za pośrednictwem domowej sieci komputerowej.

EVA700 dekoduje wiele popularnych formatów audio (MP3, WAV, WMA, AAC), wideo (MPEG1/2/4, WMV, XviD) i grafiki (JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF). Digital Entertainer wyposażony jest również w złącza RCA z kompozytowym i komponentowym wyjściem wideo z obsługą HD, stereofoniczne wyjścia RCA audio, gniazdo S-video oraz w złącze SCART.

Digital Entertainer jest wyposażony w interfejs telewizyjny, który umożliwia przeglądanie zbiorów cyfrowych filmów, zdjęć i muzyki za pomocą jednego pilota. Rozwiązanie, oprócz komputerów PC z technologią Intel Viiv, zapewnia też dostęp do treści przechowywanych na standardowych komputerach PC z systemem Windows XP (za pośrednictwem Windows Media Connect), a także na innych serwerach mediów standardu Universal Plug and Play (UPnP).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200