Netflix rozszerza dostępność usługi VOD na kolejne europejskie rynki

Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów VOD na świecie, który oferuje dostęp do seriali i filmów w modelu abonamentowym. Nadal nie da się z niego korzystać w Polsce, ale w niedalekiej przyszłości może się to zmienić. Usługa zadebiutuje w tym roku w sześciu nowych lokalizacjach.

Właściciele uruchomionego w 2007 roku serwisu video-on-demand Netflix już kilka miesięcy temu zapowiadali rozszerzenie działalności na nowe europejskie rynki. Teraz opublikowano listę krajów, których mieszkańcy przed końcem 2014 roku będą mogli skorzystać z usługi. Na liście zabrakło niestety Polski, ale trafiło do jednego z sąsiadujących z naszym krajem państw.

Netflix zapowiedział, że usługa VOD trafi na sześć nowych rynków, wśród których znalazły się takie kraje, jak Austria, Belgia, Francja, Luksemburg, Niemcy i Szwajcaria. Dołączą one do innych państw ze Starego Kontynentu, do których zalicza się m.in. Dania, Finlandia, Holandia, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania. Obecnie serwis święcący triumfy w Stanach Zjednoczonych udostępnia swoje materiały w 40 krajach świata.

Zobacz również:

  • Koniec z dzieleniem się hasłami na Netflix
  • Stranger Things nie uratowało Netflixa - milion subskrypcji mniej
Netflix rozszerza dostępność usługi VOD na kolejne europejskie rynki

Użytkownicy mieszkających w krajach, w których oficjalnie działa Netflix, mogą za 10 euro miesięcznie oglądać bez żadnych limitów seriale i filmy, w tym produkcje własne Netfliksa, znajdujące się w bibliotece w modelu video-on demand. Usługa dostępna jest na komputerach za pośrednictwem przeglądarki internetowej, na urządzeniach mobilnych w postaci aplikacji na smartfony i tablety, a także na wybranych telewizorach SmartTV, konsolach i zestawach set-top box.

źródło: marketwatch.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200