Netflix może stracić pozycję lidera

Wiele wskazuje na to iż Netflix, niekwestionowany od lat lider na rynku usług streamingowych, może zostać w pewnym momencie zdetronizowany przez firmę Disney Plus. Tak przynajmniej wynika z raportu opracowanego przez firmę analityczną Ampere Analytics.

Netflix

Sugeruje on, że może się to stać w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat. Z usług firmy Disney Plus (która wystartował pod koniec 2019 roku i jest obecnie właścicielem kilku platform tego typu, takich jak Hulu czy ESPN+) korzysta obecnie ponad 100 mln użytkowników, podczas gdy Netflix miał zarejestrowanych pod koniec zeszłego roku 200 mln użytkowników.

Jednak Disney może się pochwalić znacznie większą dynamiką wzrostu nowych użytkowników jego usług i nawet z pobieżnej analizy tych danych wynika, że na przełomie lat 2013/2014 może to być ponad 300 mln. Raport przewiduje, że z usług firmy Netflix będzie wtedy korzystać góra 280 mln użytkowników, co oznacza iż spadnie ona w tym rankingu na drugie miejsce.

Zobacz również:

Są to oczywiście tylko spekulacje, ale poparte twardymi analizami tego rynku, który podlega ciągłym fluktuacjom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200