NetClarity Branch Auditor chroni sieci LAN

Firma Akbit oferuje nowy produkt bezpieczeństwa należący do rodziny NetClarity. Branch Auditor to rozwiązanie audytorskie dla małych firm, które działając w oparciu o określone normy bezpieczeństwa skanuje sieć w poszukiwaniu luk i zagrożeń.

NetClarity Branch Auditor chroni sieci LAN

Urządzenie wykorzystuje w swojej pracy słownik Mitre - CVE. Jest to baza danych zawierająca definicje znanych zagrożeń i luk systemowych. Produkt można w prosty sposób instalować, ponieważ administrator nie musi uruchamiać na komputerach dodatkowego oprogramowania pełniącego rolę agenta. NetClarity Branch Auditor zawiera mechanizm (oparty na technologii VQS; Vulnerability Quarantine System), który umieszcza podejrzane stacje w wydzielonej sieci (kwarantanna).

NetClarity Branch Auditor jest zgodny z większością zapór i inteligentnych przełączników, produkowanych przez takie firmy, jak HP (ProCurve), 3COM czy Cisco (Catalyst). Administrator może aktywnie tworzyć szablony bezpieczeństwa i zarządzać elastycznie polityką bezpieczeństwa firmy. Rozwiązanie generuje raporty o bezpieczeństwie sieci oraz oferuje dodatkowo wsparcie dla protokołu SNMP, co pozwala integrować je z innymi systemami bezpieczeństwa i zarządzania siecią (np. IBM Tivoli, HP Openview czy CA Unicenter).

Urządzenie może obsługiwać od 16 do 256 adresów IP. Produkt ma w swojej ofercie firma Akbit. Cena - od 1295 USD.


TOP 200