Neostrada urosła do 6 Mb/s

Na zorganizowanej dzisiaj konferencji Telekomunikacja Polska przedstawiła nowe oferty dostępu do Internetu poprzez Neostradę. Uruchomione od 1 sierpnia br. usługi obejmują opcje o przepustowości 256 kb/s oraz najszybszą 6 Mb/s.

Oferta skierowana do "najbardziej wymagających użytkowników" umożliwi transfer danych do komputera z przepływnością 6 Mb/s. Jednakże nawet w przypadku tej opcji miesięczny limit transferu zostanie utrzymany i wyniesie 50 GB. Rozszerzenie limitu ma kosztować dodatkowo ok. 10 zł. Przy podpisaniu umowy na 24 miesiące, miesięczny abonament wyniesie 206 zł. Umowa na czas nieokreślony to wydatek rzędu 291 zł na miesiąc. Nowa najszybsza usługa kierowana będzie głównie do użytkowników indywidualnych na co wskazują ograniczenia transferu, wciąż dynamiczny adres IP i szybkość transmisji od komputera użytkownika na poziomie... 256 kb/s.

Druga z nowych ofert TP pozwala uzyskać przepływności rzędu 256 kb/s z sieci do komputera, przy miesiącznym limicie transferu wynoszącym 7 GB. Za każde dodatkowe 2 GB danych trzeba dopłacić ok. 10 zł. Użytkownicy mogą korzystać z 5 MB miejsca na serwerze TP. Podpisanie umowy na 12 miesięcy skutkuje obniżeniem miesięcznego abonamentu do 78,80 zł.

Do końca grudnia 2005 roku w ramach promocji opłata aktywacyjna obu usług wynosi 1,22 zł brutto.

Aktualizacja: 02 sierpnia 2005 16:03

Dodatkowo TP SA wprowadziła możliwość wystawiania faktur z tytułu dostępu do Internetu dla obojga małżonków. Jak poinformowała Kornelia Mathea, dyrektor ds. marketingu dywizji usług dla domu TP, stało się to na wyraźne żądanie klientów. Aby otrzymać fakturę, należy wysłać do Telekomunikacji Polskiej specjalne oświadczenie - można je pobrać ze strony internetowej firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200