Neostrada bez telefonu, ale z karą

Telekomunikacja Polska zaprezentowała cennik usługi Neostrada, w którym znalazła się jednak opłata za utrzymanie łącza w wysokości 30 zł netto.

Telekomunikacja Polska zaprezentowała cennik usługi Neostrada, w którym znalazła się jednak opłata za utrzymanie łącza w wysokości 30 zł netto.

W ten sposób operator realizuje polecenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej nakazujące wprowadzenie tej usługi bez konieczności opłacania abonamentu. UKE ma duże zastrzeżenia do wysokości opłaty za utrzymanie łącza i zapowiada zwiększenie kary dla TP, którą operator został ukarany (100 mln zł) za nierozdzielanie Neostrady i telefonu stacjonarnego w wyznaczonym terminie.

Neostrada bez abonamentu telefonicznego będzie dostępna od 15 lutego 2007 r. Od 15 stycznia można składać zamówienia na usługę w nowej wersji oraz wnioski o rezygnację z telefonu. Opłata za utrzymanie łącza sięgnie 36,60 zł brutto. "We wszystkich opcjach Neostrady tp szerokopasmowy dostęp do Internetu świadczony jest w oparciu o łącze telefoniczne, którego utrzymanie rozliczane jest w abonamencie telefonicznym. Oddzielenie Neostrady od usług głosowych powoduje, że użytkownicy tej opcji usługi nie korzystają równocześnie z telefonu i nie płacą w związku z tym abonamentu telefonicznego. Dlatego niezbędna stała się inna forma rozliczenia kosztów łącza, bez którego usługa nie może być świadczona" - twierdzą przedstawiciele TP. Operator argumentuje, że niskie opłaty za Neostradę (np. 28 zł za łącze 1 MB) nie pokrywają kosztów utrzymania linii.

Według informacji Gazety

Wyborczej, UKE byłby w stanie zaakceptować dodatkową opłatę za posiadanie samej Neostrady w maksymalnej wysokości 22 zł netto (blisko 27 zł brutto). Takie dane dotyczące kosztów utrzymania linii przedstawiała TP UKE kilka miesięcy temu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200