Negocjują sprzedaż PTC

Elektrim i Vivendi pracują nad wspólną ofertą sprzedaży udziałów PTC niemieckiemu operatorowi Deutsche Telekom. Pozyskane środki Elektrim chce przeznaczyć na wcześniejszą spłatę obligatariuszy - informuje PAP. Ostateczna oferta powinna pojawić się w ciągu kilku tygodni. DT zapowiadał wcześniej, że zamierza zmienić dotychczasową nazwę sieci Era na T-Mobile.

Przypomnijmy, poprzednia oferta DT na 51 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej opiewała na 1,1 mld euro, jednak Elektrim nie przystał na takie warunki, argumentując, że pozyskana kwota nie wystarczyłaby na pełną spłatę obligatariuszy, którym Elektrim jest winien 435 mln euro i w zeszłym tygodniu zaproponował spłatę swojego długu przed ustalonym wcześniej terminem, upływającym pod koniec przyszłego roku.

Jak informuje PAP, obligatariusze polskiej spółki zdecydowali się zaostrzyć swoje stanowisko wobec Elektrimu, domagając się, oprócz pełnej spłaty obligacji, podziału ewentualnej nadwyżki ze sprzedaży pakietu udziałów w PTC. Elektrim zdecydowanie odrzuca roszczenia. Podstawą żądań wierzycieli jest m.in. decyzja brytyjskiego sądu, który uznał, że zawieszenie w obowiązkach członka zarządu Elektrimu, reprezentującego interesy wierzycieli, Piotra Rymaszewskiego, mogło stanowić naruszenie warunków umowy Elektrimu z obligatariuszami - donosi PAP.

W minionym roku PTC powiększyła przychody o 14 proc. do poziomu do 5,5 mld zł. Zysk netto spółki wzrósło o blisko 90 proc. do 645 mln zł. Liczba klientów zwiększyła się do 6,2 mln (stan na koniec ub.r.), dzięki czemu Era utrzymała pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby abonentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200